Ubytování

Ubytování

Domov pro seniory Bechyně disponuje kapacitou 122 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích, které jsou rozděleny do dvou oddělení:

1. oddělení pro 65 klientů s 41 jednolůžkovými a 12 dvojlůžkovými pokoji, z toho jsou v přízemí Domova umístěny 3 dvoulůžkové a 4 jednolůžkové pokoje
2. oddělení pro 57 klientů s 39 jednolůžkovými a 9 dvoulůžkovými pokoji

Obě oddělení jsou propojena schodištěm a výtahem, ve kterém lze převézt i lůžko.

Pokoje jsou vybaveny základním, pro seniory vhodným nábytkem. Všichni klienti mají k dispozici elektrické polohovací lůžko s potřebným vybavením (prošívaná deka, polštář, povlečení), opatřené hrazdou a postranicemi či antidekubitní matrací. Postranice jsou používány pouze na přání klienta nebo při indikaci ošetřujícím praktickým lékařem za účelem zajištění jeho bezpečnosti. U lůžka je také uzamykatelný noční stolek s nastavitelnou servírovací plochou. Každý klient může využívat vestavěnou šatní skříň s dalším uzamykatelným prostorem a komody pro uložení osobních věcí. Ve všech pokojích je umístěn i jídelní stůl se židlemi a pohodlné polohovací křeslo. Nedílnou součástí pokojů jsou kuchyňská linka s dřezem a zabudovanou ledničkou a sociální zařízení (sprchový kout s toaletou). 

Každý pokoj je osvětlený centrálním světlem, nad dveřmi je nainstalováno nouzové osvětlení.  Pro pocit bezpečí je u každého lůžka a na toaletě signalizační zařízení pro přivolání nutné pomoci ze strany obsluhujícího personálu. Všechny pokoje jsou vybaveny přípojkami na televizi a prostory Domova jsou pokryté wifi signálem.
Se souhlasem poskytovatele mohou mít klienti na pokoji vlastní elektrické spotřebiče, u nichž je však nutné doložit potvrzení o revizní kontrole či v případě nového elektrospotřebiče doklad o jeho zakoupení. Při používání vlastní televize či rádia si klienti sami platí koncesionářský poplatek prostřednictvím SIPO u České pošty. Televize jsou dále umístěny i ve společných prostorách na obou odděleních. Zde je možno je sledovat i v době nočního klidu, ovšem s ohledem na klid ostatních klientů. 

Klientovi či jeho rodinným příslušníkům je umožněno si již před zahájením poskytování sociální služby prohlédnout konkrétní pokoj, na kterém bude ubytován a následně ho dovybavit vlastním nábytkem a předměty, které mu přinášejí radost a potěšení (fotografie, obrázky, květiny, kalendář apod.). 
Dvoulůžkové pokoje jsou předěleny vertikální žaluzií pro zvýšení soukromí. Pokud je klient ubytován na dvoulůžkovém pokoji, může kdykoli, v případě zájmu, požádat o zařazení do pořadníku čekatelů na jednolůžkový pokoj. Při zahájení poskytování sociální služby je klientovi předán klíč od pokoje, jenž si může po dobu svého pobytu v Domově ponechat u sebe nebo si ho po domluvě se staniční sestrou uložit na ošetřovnu příslušného oddělení, odkud si ho v případě potřeby vyzvedne.

Klient má možnost přihlásit se k trvalému pobytu na adrese Domova.

Nedílnou součástí poskytovaných služeb je péče o prádlo našich klientů. Pradleny zajistí označení jednotlivých kusů prádla tak, aby nedocházelo k jeho záměně, dále jeho následné vyprání, vyžehlení a drobné opravy. Úklid čistého prádla do skříní klientů si provede klient sám, případně službu konající personál. 
Úklid společných prostor a pokojů obstarávají uklízečky dle předepsaného harmonogramu práce. Provádí se dezinfekčními, nezávadnými a hypoalergenními prostředky, které neobtěžují klienty nepříjemným zápachem. Čistotu nočních stolků, šatních skříní a lůžek zajišťuje po domluvě a vždy za přítomnosti klienta ošetřovatelský personál.